KnA on tour
1 november trad het harmonieorkest KNA uit Uithoorn op in Spannum, samen met het Mienskip Orkest uit het Friese dorp. Het concert, dat plaatsvond in het buurtgebouw, was het vervolg op de muzikale uitwisseling die eerder in Uithoorn begon.
De muzikanten werden in Spannum hartelijk ontvangen met koffie en oranjekoek, gevolgd door een gezellige lunch. In de middag klonk een gevarieerd programma met muziek uit bekende musicals en films, vooral uit de jaren ’70 en ’80. Het publiek genoot zichtbaar van de herkenbare melodieën en de ontspannen sfeer.
Na afloop stond er een rijkelijk buffet klaar voor beide orkesten. De dirigenten Roelof Bakker en Dick Hesselink (oud-studiegenoten) spraken hun waardering uit voor de hechte band die tussen de twee orkesten is ontstaan.
KNA kijkt al vooruit naar volgend jaar, wanneer het orkest in 2026 haar 110-jarig jubileum viert. Ter gelegenheid daarvan werd het Mienskip Orkest uitgenodigd om in Uithoorn opnieuw samen muziek te maken tijdens een feestelijke play-in in najaar 2026.



